Uverejnené

Vydajte sa s nami na zaujímavú cestu!

Nedajte sa obmedzovať pandemickými opatreniami a vyberte sa do sveta!


Vydajte sa na zaujímavú cestu do niekoľkých destinácií. Naša degustačná sada vín, zástupcov odrody Sauvignon Blanc, Vás s pohárom moku iskrivej čírej žltozelenej farby a sviežej chuti čerstvo pokosenej trávy zavedie do Nového Zélandu, Čile, Južnej Afriky, ale i do susedného Rakúska.

Nechajte sa opojiť príjemným suchým charakterom a bohatými kvetinovými arómami novozélandského zástupcu, vyváženým juhoafričanom s typickými bylinnými a tropickými tónmi, v čilskom zasa skúste objaviť citrusy. A pri degustácii rakúskeho zástupcu si kľudne nechajte udrieť do nosa krásnu bazovú vôňu.

Degustačná sada v hodnote 39,00€ obsahuje 6 fliaš o objeme 0,75l:

Mount Riley 2020 Nový Zéland Marlborough
Moroki 2020 Nový Zéland Marlborough
Bon Courage 2020 Južná Afrika
Oude Kaap 2020 Južná Afrika
Antares 2020 Čile
HuglWimmer 2020 Rakúsko Weinviertel

Degustačná sada Sauvignon Blanc 2020

Sadu si môžete objednať telefonicky na čísle 0907 354 116 alebo na stránke www.vinotake.sk. Vyzdvihnúť si ju môžete osobne vo VINOtake v Rusovciach.

Šťastnú cestu a na zdravie!

Katka a Roelof Winteroví

Uverejnené

Januárové novinky

Milí priatelia, milovníci a fanúšikovia vína!

Vítame Vás v novom roku, prajeme Vám hlavne veľa zdravia a rýchle vyriešenie súčasnej epidemiologickej situácie.
V súvislosti so zhoršením pandémie a oficiálne prijatými vládnymi opatreniami Vás chceme informovať o tom, ako bude fungovať naša VINOtake:

Naša prevádzka bude až do odvolania fungovať ako výdajné miesto e-shopu.


Objednávanie

  1. Na našej webovskej stránke (vinotake.sk) si vyberiete zo sortimentu vín, ktorý je totožný so sortimentom v našej kamennej vinotéke.
  2. Po odoslaní objednávky Vám príde na e-mail potvrdenie o prijatí objednávky.
  3. Následne dostanete e-mail s informáciou o vybavení objednávky a potvrdení, že tovar sme pre Vás pripravili na prevzatie.

Doručenie a platba

  1. Objednané množstvo od 1 kartóna = 6 fliaš v rámci lokality Jarovce – Rusovce – Čunovo môžeme doručiť na požadovanú adresu. Platba je možná v hotovosti alebo kartou alebo vopred na základe faktúry, o ktorú môžete požiadať v mailovej korešpondencii.
  2. Tovar určený na osobné prevzatie na Starorímskej 20 v Rusovciach je možné zaplatiť pri odbere tovaru v hotovosti alebo kartou alebo vopred na základe faktúry, o ktorú môžete požiadať v mailovej korešpondencii.

Otváracie hodiny

Vínko si môžete vyzdvihnúť vo vopred dohodnutom čase počas pondelka až soboty na základe mailovej (vinotake@vinotake.sk) alebo telefonickej (0907 354 116) komunikácie.


Upozornenie:

V záujme Vašej i našej bezpečnosti Vás prosíme, aby ste pri preberaní tovaru do predajne vstupovali po jednom, dodržiavali vzdialenosť 2 metre, mali na sebe rúško, prípadne iné prekrytie úst a nosa a použili dezinfekčný gél na ruky.

Veríme, že Vás nepriaznivá situácia neznechutí, že Vám jej priebeh uľahčí a Vašu myseľ rozjasní pohár vínka podľa Vášho výberu!

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Katka a Roelof Winteroví

Uverejnené

Vianočné novinky

Najočakávanejšie sviatky roka sú opäť pred dverami. Pomaly sa na ne všetci pripravujeme. Zamýšľame sa nad sebou samými, ale aj nad tým, ako a čím prispieť k obohateniu týchto krásnych chvíľ v kruhu svojich blízkych.

Prichádzame k Vám s inšpiratívnou ponukou: 

Majte Štedrý večer štedrý aj na víno! Veď fľaša dobrého vína poteší na štedrovečernom stole, pod vianočným stromčekom i počas dlhých zimných večerov v spoločnosti rodiny a priateľov.

A nazabudnite na silvestrovskú noc! Pri pohári Prosecca či pravého šampanského sa Vám budú aj predsavzatia zdať ľahšie splniteľné 🙂


Počas sviatkov budeme mať otvorené nasledovne:

14.12. – 19.12. budeme mať otvorené každý deň od 16:00 do 21:00.
20.12. – 6.1. budeme mať vo VINOtake zatvorené.


Prajeme Vám krásne Vianoce plné pohody a dobrého vína!

Katka a Roelof Winteroví

Uverejnené

Vianoce – sviatky pokoja a radosti

Milí priatelia!

Už sa zasa blížia. Neuveriteľnou rýchlosťou. Vianoce – sviatky pokoja a radosti. Radi by sme Vám na tieto pohodové chvíle odporučili zaujímavého spoločníka:


Dizajnové prenosné svietidlo, bluetooth reproduktor a nádoba na chladenie nápojov v jednom.


Zastavte sa u nás vo VINOtake alebo si na našom webe pozrite tento jedinečný a praktický darček, ktorý Vám pomôže vytvoriť unikátnu atmosféru so skvelou hudbou pri príjemnom osvetlení a dobre vychladenej fľaši Vášho obľúbeného nápoja. A to nielen na Vianoce u Vás doma, ale kedykoľvek a kdekoľvek budete chcieť.

Verzia Stereo umožňuje pripojiť až 2 zariadenia a vytvoriť tak úžasný stereofónny zvuk. Verzia Pro ponúka možnosť spárovať 3 a viac zariadení. 
My Vám pre posilnenie slávnostnej atmosféry Vianoc ponúkame výber vín z rôznych končín Európy i sveta v kombinácii s pravým holandským syrom.
Tešíme sa na Vašu návštevu!
Katka a Roelof Winteroví

Uverejnené

Novinka v našej ponuke: ŠAMPANSKÉ

Pravé, originálne, z francúzskeho regiónu Champagne

Severovýchodne od Paríža sa rozprestiera vyše 30-tisíc hektárov viníc, v ktorých sa rodí biela odroda Chardonnay a modré odrody Pinot Noir a Pinot Meunier. Ingrediencie, z ktorých sa vyrába unikátne šumivé víno – šampanské.

Pre špeciálne príležitosti a jedinečné chvíle z VINOtake!

Uverejnené

Chcete unikátny darček ku Dňu matiek?

My taký pre Vás máme. Vyberte si na našej webovej stránke vinotake.sk alebo si zájdite osobne do predajne na Starorímskej 20 v Rusovciach alebo iba zavolajte priamo na telefónne číslo 0907 354 116. Ponúkame široký výber slovenských i zahraničných vín.

Že Vaša mama nemusí alkohol? Máme aj víno s 0% alkoholu! V bielom, červenom i ružovom prevedení.

A že vôbec nemusí víno? Tak jej vyberiete chutný kúsok holandského syra 🙂

Uverejnené

Degustácie vín

Čo nájdete vo víne okrem pravdy? 

Odpoveď na túto otázku určite dostanete na našich degustáciách, ktoré plánujeme organizovať raz za mesiac pod vedením profesionálneho someliéra alebo samotného vinára. Dojem o víne si vytvárame zapojením všetkých zmyslov, dokonca emócií, aby sme vo víne našli všetko, čo nám ponúka. Prijmite pozvanie na ochutnávku do našej vinotéky! Sledujte nás, o termínoch a degustovaných vínkach Vás budeme včas informovať prostredníctvom odberu noviniek a tu.

Uverejnené

Majstrovstvá Slovenska v sabráži

Sabráž či sabrage je technika otvárania fliaš šampanského šabľou. Tento neobvyklý spôsob sa používa pri slávnostných príležitostiach. V podstate ide o useknutie konca hrdla fľaše šabľou.

Seknutie šabľou je prevedené pohybom ostria šable po šve fľaše k miestu spoja hrdla s prstencom fľaše pod zátkou. Vhodnejšie bývajú kvalitné sekty alebo šampanské s ohľadom na kvalitu skla a fakt, že používajú korkové zátky. Dôležitý je správny sklon seknutia ako aj teplota sektu. Správne vychladený sekt je dôležitým predpokladom dobre vykonanej sabráže. V súčasnosti sa používajú rôzne predmety na sekanie sektov od sekier, rôznych typov šablí a mečov, až po golfové palice. Pri správne vykonanej sabráží samotný sekt neobsahuje žiadne čiastočky úlomkov skla vďaka tlaku, ktorý je vytvorený pri plnení fliaš sektom.

Sabráž je populárnou formou otvárania sektov na rôznych podujatiach.